Yükselen Trend: Sanal Ofis Seçerken Bilmeniz Gerekenler
Yükselen Trend: Sanal Ofis Seçerken Bilmeniz Gerekenler
17 Ağustos 2022

İş dünyasının kurtarıcı ögeleri haline gelen sanal ofisler, pandemi dönemi ile beraber yükselişine hız kazandırmaya devam ediyor. Birçok işletme sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmak için, farklı sektörler açısından da yeni bir trend olan sanal ofisleri tercih etmeye başladı. Ancak, sanal ofis kiralamak isteyen işletme sahiplerinin bu süreçte bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.

Sanal Ofisin Sunduğu İmkanları Gözden Geçirin

Geleneksel ofis sistemi anlayışını değiştirip yenilikçi bir dünya sunmayı hedefleyen sanal ofisler, birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Ancak, sanal ofis tercihinize karar vermeden önce size sunduğu imkanları da mutlaka gözden geçirmelisiniz. Sanal ofisinizi verimli bir şekilde kullanabilmeniz için teknik destek, sekreterya, yiyecek- içecek, video konferans hizmetleri, toplantı, etkinlik ve çalışma atölyeleri, bilgi teknolojileri, ofise 7/24 erişim imkanı ve güvenlik gibi hizmetleri detaylı bir şekilde incelemelisiniz.

Korona Virüs Tedbirlerini İnceleyin

İçinde bulunduğumuz salgın döneminde, ortak kullanım alanı sunan ofislerin bu duruma karşı aldığı tedbirler büyük önem kazandı. Öncelikle kiraladığınız ofisin, sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak için ne gibi hizmetler ve konseptler geliştirdiğine dikkat etmelisiniz.

Yaşadığımız dönemle beraber uzaktan çalışma trendi yükselmeye devam ediyor. Kiraladığınız ofisin bu konuda ekibinizin işini kolaylaştırarak onlara destek olacak hizmetler ve çözümler geliştirmesi gerekmektedir. Dijital kanalların etkin şekilde kullanılması gereken uzaktan çalışma modelinde, sekreterya gibi hizmetlerin de uzaktan sağlanması gerekmektedir. Tüm bunların yanında, ofisinizi tercih ederken bu özel dönem için sunduğu ve ekibinizi motive edecek özel şoförlü steril araç kiralama, evler ve özel araçlar için temizlik hizmetleri ve internet üzerinden sunulacak sanal ofis alanları gibi hizmetlerin bulunup bulunmadığını da değerlendirmelisiniz.

Prestijli Ofis Ayrıcalığı

İşletmenizin başarı sağlamasının yollarından biri de iyi bir network ağıdır. Çalışanlarınızın network edinebilmesi için, ofisinizin iş dünyasının kalbinde yer alan prestijli bir adreste olmasına dikkat etmelisiniz.

Sanal Ofisin Bulunduğu Adresi Ziyaret Edin

Sanal ofis kiralamaları, genellikle mail ya da telefon üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ancak, sözleşme yapılmadan önce mutlaka, sanal ofis kiralamak istenilen yer ziyaret edilmelidir. Bunun yanında ileride herhangi bir mağduriyet ile karşılaşmamak için, ofis kiralaması yapan işletmenin fatura adresinin ve gerekli tüm evraklarının talep edilmesi gerekir.