Gayrimenkul Sektörü Yaza Merhaba Partisi’nde Buluştu
Gayrimenkul Sektörü Yaza Merhaba Partisi’nde Buluştu
30 Haziran 2018

ULI Türkiye (Urban Land Instutite), GKL (Gayrimenkul Kadın Liderler) Platformu ve GMTR (Gayrimenkul Türkiye) tarafından düzenlenen “Yaza Merhaba Partisi”, ULI ve GKL tanıtımı ve “Sanat ve Gayrimenkul: Etki ve Etkileşimler” paneli ile başladı. Yoğun ilgi gören etkinlik, ULI Türkiye Başkanı Zafer Baysal, Krea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal, Ferko Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, Arya Yatırım Platformu ve Casa Dell’Arte’nin Kurucusu Ahu Serter gibi sektörün önde gelen isimlerini ağırladı.

Açılış bölümünde, ULI Türkiye Başkanı Zafer Baysal’ın açış konuşmasından sonra, ULI Young Leaders Eşbaşkanı Kemal Çetin, ULI NEXT Grubu Eşbaşkanları Didem Erendil ve Hakan Malak, Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu İcra Kurulu Üyesi Buket Hayretçi ve ULI Gayrimenkul Yönetimi İlgi Grubu’ndan Merter Gürgün gruplarının çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

ULI Türkiye Başkanı Zafer Baysal sözlerine toplantıya evsahipliği yapan Ferko Signature Assembly’e misafirperverlikleri için teşekkür ederek başladı. Baysal, gayrimenkul sektörünü amacı arazi kullanımı, gayrimenkul, kentleşme ve sürdürülebilirlik alanında sorumlu bir şekilde önderlik yaparak çevreyi bir bütün olarak zenginleştirmek olan ULI Türkiye üyesi olmaya çağırdı. Gayrimenkul sektörünü geliştirmek adına çok sayıda komite oluşturduklarını ifade eden Zafer Baysal, ” Gayrimenkul sektörüne giriş kuralları, kurumsallaşma, sertifikasyon, gayrimenkul sektörü standartları ve tanımları, gayrimenkul sektörünün etik kuralları bir hukuk platformu kat mülkiyeti, gayrimenkul yönetimi, gayrimenkul finansı ve sigortalama, gayrimenkul ihtisas maddeleri, yeni teknolojiden yola çıkarak yeni gelişmeleri karşılayacak hukuk alt yapısı, istatistik, veri toplama ve veri merkezi, kent gelişimi, imar, planlama, kentsel dönüşüm, afet önlemleri ve yönetimi, vergi ve teşvikler yabancı yatırımları konuları üzerinde çalışmaktayız. Sektörümüzün tüm paydaşlarını destek vermeleri üzere aramızda görmek istiyoruz.”dedi.

Konuşmaların ardından Krea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal’ın moderatörlüğünde Ferko Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten ve Arya Yatırım Platformu Kurucusu Ahu Serter’in konuşmacı olarak yeraldığı ‘Sanat ve Gayrimenkul: Etki ve Etkileşimler’ Paneli yapıldı.