Ferko Signature iş dünyasına yeni bir soluk getirdi
Ferko Signature iş dünyasına yeni bir soluk getirdi
27 Nisan 2018

Ferko’nun Levent’te hayata geçirdiği ve dünyaca ünlü mimar Lord Norman Foster tarafından tasarlanan Ferko Signature A+ ofis projesi tamamlanarak faaliyete geçti.

2015 yılında yapımına başlanan ve 30 katta brüt 50 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan proje ofis işletme modelinde dünyada bir ilk olan Assembly ve sanatla iç içe olan kurgusu ile bölgede yaratacağı etkileşimle Levent’in yeni simgesi oldu.

Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten lokasyon olarak çok değerli bir arsa üzerinde inşa ettikleri Ferko Signature projelerinin hem mimarisi, hem sunduğu hizmetler hem de ev sahipliği yaptığı yeni sanat platformu Ferko Art’ın katkılarıyla ayrıcalıklı bir ofis deneyimi sunduğunu söyleyerek “Günümüzde ofislerin, yaşam tarzlarını belirlemede oldukça büyük bir payı var. Biz de bu doğrultuda otel konforunda ve sıcaklığında bir ofis merkezi tasarlama fikrinden yola çıktık. Ayrıca çalışma mekanlarında verimliliği artıracak en önemli öğe olan temiz hava, bahçe ve sanatla iç içe bir yaşam kurgusunu da Ferko Signature tasarımının merkezine oturttuk. Levent’in merkezinde yer alan bir kent bahçesi, heykel parkı, multi disipliner bir sanat mekânı ile bu projenin ofis yapıları içinde ayrışan bir çizgisi olmasını amaçladık ve bunu da başardığımıza inanıyorum” dedi.

Yeni bir ofis işletim sistemi olan Assembly nedir?

‘Gayrimenkul icadı’ olarak adlandırılan ve benzersiz bir ofis hayatı deneyimi sunacağı iddiasına sahip ‘Assembly’ sistemi ile ilgili olarak Assembly Buildings’in Kurucu Ortaklarından Yiğit Şatıroğlu “Çalışma ve sosyal hayatımızın iç içe girdiği günümüzde ofisler, sekiz saatimizi geçirdiğimiz bir durak olmaktan çok öte. Artık maaş ve istikrarlı bir terfi politikası ile beraber büyük vizyon ve hedeflerin bir parçası olmak, motivasyonu yüksek aidiyet duygusu yaratmak önemli. 2020 yılında çalışma alanı deneyimi, verimliliğin ana öğesi olacak. Biz de bu binadaki tüm planlamamızı, servis ve organizasyonlarımızı, aidiyet algısı ve kuvvetli ilerici bir iş ortamı yaratmak üzerine kurduk” açıklamasını yaparak bina işletiminde Türkiye’de benzeri olmayan bir sistemi sahiplendiklerini söyledi.

Aynı zamanda binadaki ofis katı, hazır ofis ve üyelik sistemi olmak üzere üç ayrı segmente ayrılan ofislerin kiralamalarını da gerçekleştiren Assembly, Ferko Signature’ı oluşturduğu lounge’lar, yeme-içme alanları, çeşitli toplantı odaları, etkinlik alanları, uyku odası, co-working ve hazır ofis alanlarıyla bina içi sinerjiyi en üst düzeye taşımanın yanı sıra, Signature binasını özel concierge, asistan, catering, IT servisleriyle bir otelcilik anlayışıyla işletecek. Assembly, iş dünyasını buluşturacak etkinlikleri ile Ferko Signature’ın alanında lider kuruluşların tüm çalışanları için önemli bir network ortamı yaratmayı da hedefliyor.