SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK İÇİN LİDERLER ZİRVESİ
SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK İÇİN LİDERLER ZİRVESİ
10 January 2023

Sürdürülebilir Gelecek İçin Liderler Zirvesi, Yıldız Holding Sürdürülebilirlik Platformu ev sahipliğinde ve B Lab Avrupa iş birliğiyle 19 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleşecek. İlk kez düzenlenen zirve iş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirerek, sürdürülebilir bir gelecek inşası için harekete geçilmesinde öncü olacak.

Yazı: Habibe Çıkılıoğlu

Küresel hedefler doğrultusunda iş dünyasını bir araya getirerek harekete geçirmeyi amaçlayan Sürdürülebilir Gelecek İçin Liderler Zirvesi’nde sürdürülebilirlik politikalarının şirketlere katkıları, sürdürülebilir ekonomiler için yeni yaklaşımlar ve sürdürülebilirlik konusunda olası iş birlikleri hakkında konuşulacak.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker’in ev sahipliğinde Fairmont Quassar Otel’de düzenlenecek zirvede; B Lab Küresel Elçisi ve Social Innovation Exchange CEO’su Marcello Palazzi, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Ziylan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükekşi ve Albayrak Holding CEO’su Ömer Bolat söz alacak.

Yıldız Holding Sürdürülebilirlik Platformu Başkanı Ali Ülker; günümüzün karmaşık sorunlarına yönelik çözümlerin tek bir kurumdan gelmeyeceğini belirterek, etkinliğin önemini şu sözlerle açıklıyor: “Bu çözümler ancak farklı ortaklar, paydaşlar ve liderler arasındaki iş birliği aracılığıyla bulunabilir. Sürdürülebilir bir gelecek ideali, hiçbir ülkenin, kurumun ya da bireyin tek başına başaramayacağı ancak birlikte hareket edildiği takdirde gerçekleştirilebilecek uzun bir yolculuk. Biz de Türkiye iş dünyası olarak BM’nin belirlediği ve Türkiye’nin de benimsediği hedeflere ulaşabilmek, arzu ettiğimiz geleceği hep beraber inşa edebilmek için zirvede iş dünyasının rolünü birlikte yeniden tanımlamayı hedefliyoruz.”

 

“B Ekonomisi” gündemde

Şirketlerin küresel sorunlarda fayda yaratan inovasyon temelli ürünler ve hizmetler geliştirmeleri ve iş modeli benimsemeleri “B Ekonomisi” olarak tanımlanıyor. Hızlı şehirleşme, nüfus artışı, gelir eşitsizliğinin artması, doğal kaynakların azalması, iklim değişikliğinin etkileri gibi konular, B Ekonomisi kapsamında geliştirilebilecek çözüm önerilerinde ön plana çıkıyor.

 

 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: https://www.surdurulebilirliderlikzirvesi.com/